Login: Hasło: Rejestracja

Śledź nas na:

Szukaj:

X
Alderaan
Położenie: Światy Środka
Przynależność: Niezależna
Syt. Wewnętrzna: Rozdarta brutalną wojną domową, rozpoczętą przez parę rodów szlacheckich dążących do przejęcia tronu.
Teren: Lasy, wzniesienia, ośnieżone góry.
Rozpoznanie: Zgodnie z Traktatem z Coruscant, Alderaan odłączyła się od Republiki.

Walka o Tron

Już od początków Republiki, alderaańska arystokracja przodowała na scenie politycznej, opowiadając się w Senacie za pokojem, wolnością i jednością. Podczas gdy Coruscant była uważana za serce Republiki, Alderaan w pewnym stopniu uchodził za jej duszę. Jednak jednym ze skutków Traktatu z Coruscant było wycofanie się Alderaanu z Republiki i wkrótce wdał się on w jedną z najkrwawszych wojen domowych w historii galaktyki. Przyszłość tej niegdyś dumnej planety jest bardzo wątpliwa.

Znane ze swego urzekającego piękna, zielone lasy i ośnieżone szczyty gór Alderaanu zawsze sprawiały wrażenie utopii. Podobnie jak spokojny i błogi był krajobraz planety, przebieg polityki Alderaanu był historycznie łagodny, mimo że korona często wędrowała tam i z powrotem pomiędzy kilkoma umocnionymi rodami szlacheckimi. Jednak u szczytu Wielkiej Wojny Galaktycznej, wszystko się zmieniło - wieczny spokój Alderaanu został zniszczony. Chcąc osłabić morale Republiki, Imperium Sithów dokonało inwazji na planetę całą swoją potęgą, szybko przytłaczając lokalne siły obronne i biorąc w niewolę rodzinę królewską. Kontratak był równie szybki i zabójczy - siły Republiki i Jedi, sięgnęły po nieznane wcześniej rezerwy odwagi i waleczności i popędziły na ratunek Alderaanowi. Bohaterowie Republiki zmiażdżyli najeźdźców i zadali poniżającą porażkę Imperium Sithów.

Mimo to, imperialna inwazja nie została zapomniana. Po raz pierwszy w historii, przywódcy Alderaanu opowiedzieli się w Senacie za agresywną akcją militarną. Gdy kilka lat później podpisano Traktat z Coruscant, następca tronu Alderaanu w ramach protestu wyszedł z Senatu. Alderaan odłączył się od w Republiki i stał się niezależnym systemem. Decyzja następcy tronu spotkała się z mieszanymi uczuciami na samej planecie. Wielu co prawda popierało jego stanowisko, jednak nie brakowało też tych oburzonych. Mimo kontrowersji, porządek został zachowany aż do czasu, gdy zamachowiec odebrał blasterem życie księcia, a królowa zmarła kilka dni później nie pozostawiając dziedzica. Alderaański parlament nie mógł dojść do porozumienia, który z rodów szlacheckich powinien odziedziczyć tron. Gdy jeden z rodów chciał przesądzić sprawę poprzez pokaz siły, na wszystkich frontach wybuchła wojna domowa.

Dolewając oliwę do ognia, jeden z zapomnianych rodów alderaańskich powrócił wspierany przez Imperium, roszcząc sobie prawo do tronu, toteż Republika zaczęła wspomagać zaszczytny Ród Organa. Mimo, iż żadna ze stron nie wprowadziła żołnierzy na planetę, Alderaan mógł stać się iskrą, która na nowo rozpali ogień wojny, obejmującej całą galaktykę. Jednak nieważne jak bardzo chaotyczną i brutalną może stać się polityczna atmosfera, dziedzictwo bogatej historii planety i jej urzekającego piękna naturalnego czyni Alderaan zapierającym dech w piersiach miejscem do zobaczenia. Pytanie brzmi - w czyich rękach ten skarb ostatecznie wyląduje...


Komentarze do artykułu:
This site is in not endorsed by or affiliated with LucasArts, BioWare, or Electronic Arts. Trademarks are the property of their respective owners. LucasArts, the LucasArts logo, STAR WARS and related properties are trademarks in the United States and/or in other countries of Lucasfilm Ltd. and/or its affiliates. © 2008-2009 Lucasfilm Entertainment Company Ltd. or Lucasfilm Ltd. All Rights Reserved. BioWare, and the BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. You may not copy any images, videos or sound clips found on this site or ‘deep link’ to any image, video or sound clip directly. LucasArts, the LucasArts logo, STAR WARS and related properties are trademarks in the United States and/or in other countries of Lucasfilm Ltd. and/or its affiliates. ©2009 Lucasfilm Entertainment Company Ltd. or Lucas film Ltd. All rights reserved. Game content and materials copyright LICENSOR. All Rights Reserved. Autor strony: Leszek Wróblowski
Powered by Simple CMS
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie bez zgody autorów zabronione!
15/02/2014 23:20