Login: Hasło: Rejestracja

Śledź nas na:

Szukaj:

Guild FAQ

Pytania ogólne


Co to Guild Headquarters (Siedziba Gildi)?
Guild Headquarters - inaczej "Siedziba Gildi" jest centrum zarządzania gildią na www.swtor.com przed premierą. Można tam załorzyć gildie, oraz nią administrować i rekrutować nowych członków jeszcze przed premierą gry. Bezpośredni link --> www.swtor.com/guilds


Po co tworzyć gildie zanim wyjdzie gra?
Stworzenie gildi przed premierą gry oferuje zarezerwowanie jej nazwy, oraz komunikację między ludźmi, którzy będą w tej samej gildi. Można dzięki temu znaleść gildie i ludzi o podobnych celach i być gotowy, a także zorganizowany w dniu rozpoczęcia gry.


Co to jest gildia i dlaczego warto do niej dołączyć, lub zrobić własną?
Gildia to grupa graczy, którzy grają razem towarzysko. Dołączenie go gildi nie jest konieczne, lecz jest to doskonały sposób na poznanie nowych ludzi i dążenia do wspólnych celów. Gildie mają dostęp do narzędzi organizacyjnych w grze jak np. prywatny kanał chatu i liste użytkowników online.


Dlaczego jest wiele faz tworzenia gildi?
Tworzenie gildi w poszczególnych fazach pozwala graczom na organizacje i tworzenie strategii gildi przed rozpoczęciem gry. Każda z 3 faz wprowadzi nowe opcje i funkcje dla gildi. Poszczególne etapy zostaną dokładniej opisane niżej.


Jakie języki są obsługiwane na stronach gildii i forum?
Na stronach gildi, oraz forum obsługiwane są następujące języki: Angielski, Niemiecki, Francuski.
Faza 1 - Utworzenie


Co to jest Faza 1: Utworzenie?
Podczas tej fazy gracze tworzą gildie i zaczynają przyjmować innych ludzi. Gracze mogą wyszukiwać takie gildie, jakie im pasują i wysyłać do nich prośby o przyjęcie.


Jak mogę stworzyć gildię?
Aby stworzyć gildie musisz wejść na tą stronę: www.swtor.com/guilds i kliknąć w przycisk "Create My Guild!". Będziesz musiał wypełnić krótki formularz i następnie zostaniesz liderem swojej nowo utworzonej gildi!


Jak działa forum i strona gildi?
Strona jak i forum gildijne zostaje utworzone odrazu z gildią. Forum dzieli się na 2 części: na forum publiczne i forum prywatne. Forum publiczne mogą przeglądać wszyscy użytkownicy - np. mogą zobaczyć tam wymagania do rekrutacji gildi, oraz zadawać pytania. Forum prywatne jest tylko i wyłącznie dla członków gildi. Mogą tam dyskutować o własnych sprawach gildijnych.


Czy mogę opuścić gildię?
Tak, możesz zawsze opuścić gildię. Wystarczy, że wejdziesz na stronę domową swojej gildi i klikniesz "Withdraw from this guild.". Po wyjściu z gildi możesz znów dołączyć do jakiejś innej, lub utworzyć własną.


Dlaczego istnieją różne typy serwerów?
Star Wars: The Old Republic będzie oferować różne typy serwerów, które podkreślają różne style gry, takie jak gra Player-vs-Environment (Gracz kontra Otoczenie), Player-vs-Player (Gracz kontra Gracz), i Role-Play (Odgrywanie ról). Kiedy twoja gildia zostaje przeniesione do gry, zostanie ona umieszczona na typie serwera, który najbardziej pasuje do Twojego wyboru (dokładniej będzie to opisane w innym punkcie).

Player-vs-Environment (PvE) - na tych serwerach będziemy skupiać się głownie na wykonywaniu questów i walki z przyjaciółmi przeciwko innym moobom (potworom, NPC, itp.)

Player-vs-Player (PvP) - na tych serwerach będziemy mogli atakować innych graczy (oraz być atakowani) z przeciwnej frakcji w większej liczbie obszarów świata gry.

Role-Playing (RP) - na tych serwerach są takie same reguły jak na serwerach PvE, ale są wspaniałym miejscem dla graczy, którzy lubią odgrywać rolę swoich postaci w świecie gry.

*BioWare dołoży wszelkich starań, aby gildie były zgodnie importowane do odpowiednich serwerów, lecz nie może dać 100% gwarancji. Także nie może brać odpowiedzialności za wystąpienie błędów technicznych, które uniemożliwią importu gildi na dany serwer.


Jeśli dołącze do gildi to moje wszystkie postacie będą dodane automatycznie do niej?
Nie. Gdy zalogujesz się pierwszy raz do gry to wyskoczy pytanie, czy chcesz dołączyć do danej gildi, w której jesteś zapisany na stronie www.swtor.com - jeśli zaakceptujesz to dołączysz do tej gildi, lecz inne twoje postacie już będzie musiał przyjąć osobiście lider, lub oficer w grze.


Ilu graczy może być maksymalnie w gildi?
Gildia w SWTOR może mieć 500 graczy. Zanim wyjdzie gra, to każde konto na oficjalnej stronie zajmuje jedno miejsce w gildi. Gdy wyjdzie gra, to każda postać z danego konta zajmuje jedno miejsce.


Do ilu gildi mogę dołączyć?
Można przyłączyć się tylko do jednej gildi, ale można w każdej chwili zmienić daną gildie i dołączyć do innej. Ten limit odnosi się tylko do kont i gildi na stronie. W grze każda z naszej postaci będzie mogła dołączyć do innej gildi.


Jeśli nie stworzę gildi, lub nie dołącze do żadnej na stronie, to czy będe mógł stworzyć własną w grze?
Tak. W grze będziesz mógł stworzyć własną gildie, a także dołączyć do jakiejś innej.


Jak mogę dołączyć do gildi?
Po pierwsze, należy użyć wyszukiwarki gildii, aby znaleść najbardziej tobie odpowiadającą. Można ustawić wiele parametrów wyszukiwania, które mogą Ci pomóc znaleźć dokładnie taką gildie jaką chcesz. Ze strony danej gildi można dowiedzieć się więcej na jej temat. Możesz zadawać pytania na forum publicznym. Lider gildi może zatwierdzić, lub odrzucić twoje podanie.


Moja podana nazwa gildi jest już zajęta - co mam zrobić?
Jeśli nie możesz załorzyć gildi pod podaną nazwą, to zapewne maksymalna liczba rejestracji tej nazwy została osiągnięta. Możesz wykorzystać wyszukiwarke gildi, aby znaleść gildie pod daną nazwą i do niej dołączyć, lub zrobić własną pod inną nazwą.


Jakie są najlepsze sposoby rekrutacji członków gildii?
Najważniejszą rzeczą jest, aby wszystkie informacje o gildi były uzupełnione. Muszą być jasno przedstawione cele i zasady gildi. Należy także upewnić się w opcjach administracyjnych gildi, że mamy opcje "currently recruiting" ustawioną na "yes" - jest to domyślne ustawienie (pozwala ono na przyjmowanie próśb o dołączenie do gildi). Można także napisać temat z rekrutacją w dziale rekrutacyjnym na oficjalnej stronie tutaj. Jeżeli będziesz aktywny na forum oficjalnej strony, to tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś Cię zauważy i dołączy do twojej gildi.


Ile gildi mogę utworzyć?
Możesz utworzyć tylko jedną gildie na koncie. Jeżeli zrzekniesz się lidera i opuścisz swoją gildie to możesz utworzyć nową.
Faza 2 - Dostosowanie


Co to jest Faza 2: Dostosowanie?
Faza ta wprowadza nowy, opcjonalny system, który pozwala gildii na wybranie sojuszników, lub wrogów gildi. Kiedy gra wyjdzie, to wpłynie to na import gildi na dany serwer (np. jeśli masz więcej gildi w sojuszu, które są nastawione na PvE, a nie na PvP to licz się z tym, że twoja gildia może zostać przeniesiona na serwer PvE).

*BioWare dołoży wszelkich starań, aby gildie sojusznicze i wrogie zostały przeniesione na ten sam serwer. Biorąc pod uwage wielkość gildi, jak i również inne czynniki - BioWare nie może zagwarantować, że wszyscy sojusznicy i wrogowie danej gildi zostaną zaimportowani na ten sam serwer.


Czy można zmienić frakcje naszej gildi?
Nie. Gdy tworzymy gildie to zostaje wybrana jedna frakcja - Republika, albo Imperium. Nie można tej decyzji zmienić.


Czy sojusznicy i wrogowie gildi zostaną umieszczone na tym samym serwerze?
BioWare będzie pracować nad bardzo dużą ilością gildi sojuszniczych i wrogich, i będzie starało się, aby wszystkie te gildie znalazły się na jednym serwerze. Nie ma 100% gwarancji, że wszystkie gildie zostaną przeniesione na ten sam serwer.


Ile gildia może mieć sojuszników i wrogów?
Gildia może mieć 3 sojuszników lub 3 wrogów.


Jakie są różnice między sojusznikami i wrogami gildi?
Sojusznicy są po tej samej stronie frakcji.
Wrogów nasza gildia może mieć po przeciwnej stronie frakcji.
Na przykład jesteśmy po stronie Republiki i możemy mieć sojusz po stronie Republiki i wrogów po stronie Imperium.


Kiedy "Faza 2: Dostosowanie" się zacznie?
Data nie została jeszcze ustalona. Będą umieszczane informacje na oficjalnej stronie dla liderów i członków gildi.
Faza 3 - Wprowadzenie


Co to jest Faza 3: Wprowadzenie?
Podczas tej fazy, gildie które spełniają dane kryteria zostaną przeniesione do gry. Gildyjne forum i strona internetowa będą dalej istniały, jednak tworzenie i administrowanie gildią będzie tylko dostępne w grze, a nie na stronie internetowej - tak jak jest to teraz.


Kiedy "Faza 3: Wprowadzenie" się zacznie?
Ten etap rozpocznie się wkrótce przed rozpoczęciem gry, dając liderom czas na to, aby upewnić się, że ich gildie spełniają dane kryteria na transfer do gry.


Czy moja gildia ma gwarancje na przeniesienie do gry i czy spełnia podane kryteria?
Wszystkie gildie muszą spełnić podane kryteria:
1. Lider gildi na początku fazy 3 musi się zalogować i sprawdzić czy gildia jest dalej aktywna i chce być importowana do gry.
2. W gildi muszą znajdować się przynajmniej 4 osoby, które zamówią Pre-Order (czyli 4 osoby, które zamówią grę przed premierą).
Szczegółowe informacje na temat zamawiania Pre-Order będą przedstawione w późniejszym terminie.


Jaki serwer będzie wybrany dla mojej gildi?
BioWare weźmie pod uwage wszystkie informacje, które zostały wprowadzone, m.in. wybrany typ serwera dla twojej gildi, typ serwera sojuszników i wrogów - to zadycyduje na jaki serwer zostanie zaimportowana twoja gildia.
BioWare dołoży wszelkich starań, aby gildie znalazły się na właściwych serwerach, ale nie może dać gwarancji.


Czy lider gildi musi wykupić Pre-Order, aby gildia została przeniesiona do Fazy 3?
Nie. Lider nie musi mieć wykupionego Pre-Order. Wystarczy jak 4 zwykłych członków gildi będzie miało to wykupione. Wymagane to jest tylko wtedy, gdy gildia składa się tylko z 4 osób (w tym lider).


Co się stanie jak lider gildi nie potwierdzi transferu naszej gildi do Fazy 3?
Jeśli lider gildi nie potwierdzi transferu do Fazy 3, to gildia nie zostanie przeniesiona do gry. Lider MUSI potwierdzić transfer gildi do Fazy 3.


Jak członkowie i lider gildi dowiedzą się kiedy zacznie się Faza 3?
Jak zacznie się Faza 3 to członkowie i lider gildi dowiedzą się tego poprzez dostanie e-maili na swoje poczty elektroniczne.


Co się stanie jak nasza gildi zostanie przeniesiona do Fazy 3, ale nasz lider nie kupi gry, i nie zaloguje się?
Jeżeli lider naszej gildi nie zaloguje się w ciągu 2 tygodni do gry i nie aktywuje gildi, to pierwszy oficer, który się zalogował zostanie liderem gildi. Jeśli w gildi nie ma oficerów to liderem gildi zostanie pierwszy członek gildi, który zalogował się do gry.
Przywództwo gildi


Czy mogę rozwiązać swoją gildie?
Możesz rozwiązać swoją gildie, tylko wtedy kiedy nie ma w niej innych członków.


Czy mogę dać lidera innemu graczowi i opuścić gildie, którą sam stworzyłem?
Tak. W "Guild Roster" (na oficjalnej stronie gry, gdzie mamy liste swoich członków gildi) można wybrać innego członka gildi i awansować go na lidera.


Czy można stworzyć gildie o tych samych nazwach w różnych frakcjach, lub na innych serwerach?
Jeśli planujesz umieścić gildie po dwóch różnych stronach konfliktu, lub na innych serwerach przed premierą gry to upewnij się, że w ustawieniach mają różne opcje (np. serwer PvP/PvE - to zapewni, że gildie o tej samej nazwie będą na 2 różnych serwerach). Ta sama nazwa gildi może być zarejestrowana kilka razy, ale jest limit na to, więc trzeba się śpieszyć z zakładaniem.


Czy musze tworzyć gildie, kiedy zaloguje się do gry?
Nie. Kiedy zalogujesz się pierwszy raz do gry, to twoja gildia zostanie przeniesiona także do gry. Zostanie wysłane powiadomienie do twojej postaci, którą utworzyłeś, aby dołączyć do gildi. Jak dołączysz to odrazu dostaniesz swoją range i uprawnienia.


Czy mogę moderować posty na gildyjnym forum innych członków?
Tak. Lider i oficerowie mogą moderować posty innych użytkowników na gildyjnym forum.


Czy mogę zmienić dane gildi po jej stworzeniu?
Tak. Możesz zmieniać wszelkie dane o gildi po jej stworzeniu, lecz nie możesz zmienić jej nazwy i frakcji.


Jak działają gildyjne rangi?
W gildi występują 3 rangi: lider, oficer, zwykły członek (member). Tylko lider może administrować stroną gildi.


Jakie udostępnione funkcje ma lider gildi?
Jako lider możesz zarządzać swoją gildią i mini-stroną internetową gildi. Z podstrony "Administration" możesz zmieniać wiele danych gildi jak np. opis gildi, czy wiadomość dnia. Z podstrony "Guild Roster" możesz przyjmować wnioski innych ludzi, lub je odrzucać. Możesz także awansować członków, lub ich degradować, a nawet wyrzucać ich z gildi.Tekst przetłumaczony ze strony: www.swtor.com/guilds/faq#top
Wszelkie prawa do tego poradnika należą do administracji portalu i autora poradnika. Próby kopiowania bez zgody będą karane!

Komentarze do artykułu:
This site is in not endorsed by or affiliated with LucasArts, BioWare, or Electronic Arts. Trademarks are the property of their respective owners. LucasArts, the LucasArts logo, STAR WARS and related properties are trademarks in the United States and/or in other countries of Lucasfilm Ltd. and/or its affiliates. © 2008-2009 Lucasfilm Entertainment Company Ltd. or Lucasfilm Ltd. All Rights Reserved. BioWare, and the BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. You may not copy any images, videos or sound clips found on this site or ‘deep link’ to any image, video or sound clip directly. LucasArts, the LucasArts logo, STAR WARS and related properties are trademarks in the United States and/or in other countries of Lucasfilm Ltd. and/or its affiliates. ©2009 Lucasfilm Entertainment Company Ltd. or Lucas film Ltd. All rights reserved. Game content and materials copyright LICENSOR. All Rights Reserved. Autor strony: Leszek Wróblowski
Powered by Simple CMS
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie bez zgody autorów zabronione!
15/02/2014 23:20