Autor Wątek: The Jedi Code  (Przeczytany 6186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Set Gast

• Generał Jedi
  • *
  • Gildia: Letalis
  • Klasa: Jedi Consular - Shadow
  • Nick: Set Gast
  • Strona mocy: Light Side
The Jedi Code
« dnia: Sierpień 03, 2011, 20:47:02 pm »
Witam!
Śledząc forum napotykałem dość znajome mi nick'i ze starej gry The Jedi Code, której pierwotnie byłem współtwórcą, wymyśliłem wiele funkcji i rozszerzeń takich jak wątek z Mandalorianami itd. Sam byłem drugim administratorem tzw. Mandalorem. Nie wiem czy ktokolwiek pamięta tą grę. Wiem, że zdania co do niej są nadal podzielone, ale ta gra miała swoją moc. Dla przykładu gracze mogli się nawet pozywać do sądu za np. atak na gracza, który był poza areną, był bezbronny itp. zatrudniali sobie innego gracza(prawnika) którego wcześniej opłacali, a to co wygrali w rozprawie to otrzymali od władz z wyroku sędziego. Fabularnie wszystko "trzymało się kupy" co nadawało cudowny efekt całej grze. Jeżeli ktokolwiek z Was pamiętał, że grał w nią to zachęcam do dyskusji na temat wspomnień z nią związanych.
Pozdrawiam
Set Gast

Offline po138

• Gildia Letalis
  • Padawan
  • *
  • Gildia: Letalis
  • Klasa: Rycerz Jedi - Guardian
  • Nick: PrzemoPL
Odp: The Jedi Code
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2011, 18:30:48 pm »
Powiem szczerze że w ogóle nie znam tego tytułu.. Możesz nam coś przybliżyć na ten temat? Gra jeszcze działą?

Offline otreblla

• Żołnierz
  • *
  • Gildia: Internally Invictus
  • Klasa: Żołnierz - Vanguard
  • Nick: Concreter
  • Serwer: Tomb of Freedon Nadd
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2011, 13:48:03 pm »
Gra nie działa, (mimo że był jakiś projekt przywrócenia jej, temat chyba umarł śmiercią naturalną), o ile dobrze pamiętam, problemów było kilka: najpierw właściciel portalu z okazji jakiegoś focha próbował sprzedać portal na allegro. Grę kupił jeden z graczy (Anton Sandel) i dalej ją rozwijał, niestety znowu gracze zawinili i ktoś się włamał, gra padła kilka razy, aż po którymś ataku się nie podniosła i projekt został zarzucony.

Tak - byłem tez jednym z graczy :) Jeszcze na gg mam parę nicków z dopiskiem "tjc".
Nicki graczy przewijają się nie tylko na tym forum, ale jak widzisz odzew niewielki - widać pozapominali ludzie o TJC i dwóch latach grania w to...

Kreowałem postać rycerza jedi - twileklanki o zielonkawo-żółtej barwie skóry :) Swego czasu za zasługi dostałem się do "rady jedi" czyli grupy sędziów/moderatorów. Naszym zadaniem było branie udziału z rozprawach sądu i pilnowanie przestrzegania fabularności w grze, co sprowadzało sie np do przeglądania profili graczy i nakładania kar na tych, którzy nie posiadali fabularnego opisu postaci.
Zachowało mi się na dysku niewiele z tej gry, wklejam jedną z "wieści" (informacje ze strony głównej gry - najczęściej były to teksty fabularne, aktualizowane co max 3 dni, opisujące obecne wydarzenia w świecie, np przebieg jakiejś bitwy konfliktu który akurat sie toczył) informacja o wyborze nowych członków "rady jedi", której akurat bylem autorem, a Allya to moja postać:
Cytuj (zaznaczone)
Na holoprojektorach widać było kobietę prezentującą śnieżnobiałe zęby w szerokim uśmiechu. Jej krwistoczerowona kreacja kontrastowała z szarymi budynkami Couruscant i błękitno-niebieskim niebem poprzecinanym nitkami powietrznych tras, po których mkneły dziesiątki śmigaczy.
- Witam Państwa w ten jakże piekny dzień- Prezenterka HoloNews, bo to nią jest kobieta w czerwieni, przywitała widzów i odwróciła się o kilkadziesiąt stopni w prawo. Teraz za nią widac było monumentalną budowlę świątyni jedi. Koło prezenterki stała jeszcze jedna osoba.
-Jesteśmy tu dzisiaj, aby relacjonowac dla Państwa ważne wydarzenia, jakie w tej chwili odbywają się w świątyni jedi. Jest  tu ze mną rzecznik prasowy zakonu i liczymy, ze wyjaśni nam dokładnie co to za niezwykłe wydarzenia mają tu miejsce- Odwróciła się w stronę zabraka, ubranego w szaty jedi - Czy może nam Pan powiedzieć o co tutaj chodzi? - jedi skonił się lekko
- Oczywiście Pani redaktor. Właśnie w tej chwili odbywa się zaprzysiężenie nowych członków rady jedi- Dla redaktorki było to oczywiście za mało jak na wyjaśnienie
- Czy mógłby nam Pan wyjaśnić to dokładniej? Kim są Ci nowi członkowie rady, jakie są ich zadania i dlaczego w ogóle trzebabyło ich powoływać
- Pozwoli Pani, że zacznę odpowiadać od ostatniego pytania - Redaktorka lekko pprzytaknęła głową - Jak wiecie, Zakon jedi został odbudowany dosyć niedawno. Pamiętacie zapewne także wybory Lorda Jedi. Tak więc mamy odrodzony Zakon, mamy świetnego Lorda, ale nie można zapominać, że jedna osoba nie może Zakonu prowadzić - potrzebujemy rady. Rady, która będzie wspólnie decydowac o losach Zakonu i bronić porządku w jego szeregach. Co do zadań poszczególnych członków, to nie mogę Pani zdradzić tych informacji, mogę za to podać imiona nowych członków rady:
Adam Poss
Allya Vaco
Ben Poss
Owex Xax
Selena Chan
Otrzymali oni rangę Rycerzy Jedi w służbie rady... - Chciał cos jeszcze dodać jednak redaktorka przerwała mu
- Dziekuję bardzo za informacje - Zwróciła się w stronę widzów przed holoodbiornikami - Teraz zapraszamy na krótką przerwę reklamową, a już po przerwie dalsze informacje o tym ciekawym wydarzeniu - Zakończyła swoją wypowiedź szerokim uśmiechem. Po chwili na wyświetlaczach pojawiły się pofarbowane na różowo Ewoki i zaczęły podskakiwac w rytm muzyki i spierać "Tylko galaktyczne chrupki z mułem z  Dagobah są najlepsym posiłkiem na drugie śniadanie..."
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2011, 13:53:42 pm wysłana przez otreblla »
The Kryztov Legacy.

Offline Maulon

• Strażnik
  • *
  • Klasa: Wojownik Sith - Juggernaut
  • Strona mocy: Grey Side
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2013, 21:43:26 pm »
Sorry, że odgrzebuje temat ale tak wpisałem nazwę tej gry (TJCG) w necie i trafiłem na wasze forum. Ktoś wie czy coś takiego powstało ostatnio? Set Gast jeśli jeszcze jesteś na forum :P jaki miałeś Nick. Może skojarzę.

Offline vrobcio

• Strażnik
  • *
  • Nick: vrobcio
  • Serwer: The Progenitor
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2013, 21:22:59 pm »
Również grałem w TJC (nick: Ivellios - na początku najemnik Aig'a i moderator - inkwizytor, później przywódca technokratów wyższy moderator - egzekutor, a na końcu zabójca Darth Tumin i przejąłem władzę na kilka dni jako Darth Coruss - admin fabularny i gra padła).

Tak jak Ci napisałem na gg Maulon :)
Kiedyś chciałem wskrzesić TJC dostałem nawet pliki od Antona na których pracowałem i już miałem wszystko ale nie działało wysyłanie maili z aktywacją do graczy i nie dało się ich dodać do gry Jaing/Jando mi trochę pomagał z vallheru, ale w końcu dał spokój i później też się poddałem jak nie miałem pomocy...

Mimo, że minęło sporo czasu to miło wspomina grę :)

W razie czego, wszystkie pliki nadal posiadam :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 15:27:13 pm wysłana przez vrobcio »

Offline revan-tjcg

• Strażnik
  • *
  • Nick: Revannnn
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2013, 21:12:34 pm »
Ja także pamiętam świetne czasy TJC. Niech was nick nie zmyli :)

Ale jest projekt reaktywacji TJC. Sławna domena - tjcg.pl

Zapraszam wszystkich dawnych współgraczy, potrzebujemy waszej pomocy. Podajcie informacje dalej jeśli macie kontakty z innymi którzy również grali. No i zapraszamy nowych.

Offline Roan Shiran

• Strażnik
  • *
  • Klasa: Inkwizytor Sith - Sorcerer
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2014, 16:16:02 pm »
Ha, chętnie bym znowu zagrał w coś podobnego. Widzę jednak, że wszystkie projekty reanimacji upadły.

Offline Jando

• Strażnik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2014, 01:04:29 am »
A co, tęsknisz za wyskakiwaniem z krzaków Roanku? :DD

revan-tjcg, poddałeś się z reaktywacją? Link nie działa, po cichu miałem nadzieję, że coś z tego będzie...

EDIT:
Jeśli ktoś jest nadal zainteresowany reaktywacją, to posiadam wszystkie bądź też większość plików z tjc. Otwarcie w przeglądarce pliku index.php pokazuje coś znajomego(załącznik) : ))
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2014, 01:19:08 am wysłana przez Jando »

Offline Ichaer Seidhe

• Strażnik
  • *
  • Moc jest narzędziem
  • Gildia: Mroczna Twierdza
  • Klasa: Wojownik Sith - Marauder
  • Nick: Mel'ko
  • Serwer: The Red Eclipse
  • Strona mocy: Dark Side
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2014, 13:21:56 pm »
Czołem.

Cholera ile się namęczyłem żeby takie coś znaleźć... taki wątek na jakimś forum i żeby znaleźć WAS.
Skoro "zrób albo nie, nie ma próbuje" to chce podjąć się zadania przywrócenia TJC.

Pozdrawiam,
Ichaer Seidhe.

Offline vrobcio

• Strażnik
  • *
  • Nick: vrobcio
  • Serwer: The Progenitor
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2015, 06:42:48 am »
Czołem.

Cholera ile się namęczyłem żeby takie coś znaleźć... taki wątek na jakimś forum i żeby znaleźć WAS.
Skoro "zrób albo nie, nie ma próbuje" to chce podjąć się zadania przywrócenia TJC.

Pozdrawiam,
Ichaer Seidhe.

W razie czego znajdziesz mnie na GG: 7587408 ;) albo mail: vrobcio@gmail.com którego przeglądam w sumie codziennie :)

Offline Therazz

• Strażnik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2017, 20:16:02 pm »
Witajcie!
Dopiero teraz znalazłem to forum, minęło trochę czasu, stare posty.
Ruszyło się coś? Działacie coś?
Grałem wtedy jako szczyl, od TJC zacząłem swoją przygodę z tekstówkami, która trwa do dziś. Szkoda, że nie zachowały mi się żadne screeny... Ale może to i lepiej, musiałem pisać strasznie ;)
Jest ktoś z dawnego "Imperium"? ;)

Offline HoriBlaster

• Strażnik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2020, 14:39:40 pm »
Oto jedna z najbardziej przyzwoitych stron, na których dostępne są najpopularniejsze kasyna

Nasz strona na Google +1

Twitter: